środa, 15 stycznia 2014

Ile kosztują chwilówki przez internet?

 Dzisiaj zajmiemy się również często zadawanym pytaniem dotyczącym kosztów związanych z pożyczeniem pieniędzy przez internet, czyli tzw. chwilówek online.   Wraz z rozwojem rynku chwilówek w internecie wzrasta liczba portali oferujących takie pożyczki krótkoterminowe. Generalnie mamy w czym wybierać, ale większość tych firm oferuje pierwsze pożyczenie pieniędzy całkowicie bez opłat, a dodatkowo większość z tych firm posiada na stronie głównej informacje o całkowitej kwocie do spłaty. Jednakże należy zwrócić uwagę na faktyczne koszty i wiedzieć, że największe oprocentowanie, które może być narzucone przez pożyczkodawcę to 16%, aczkolwiek nie mamy przepisów dotyczących maksymalnej kwoty prowizji i opłat dodatkowych.
 Więc samo oprocentowanie może wynosić 15%, ale koszty dodatkowe i prowizje mogą wynosić tyle samo co kwota pożyczki, a wtedy oddajemy zamiast 500 złotych co najmniej 700 złotych, biorąc pod uwagę, to ,że pożyczamy pieniądze na 25 dni. 
 Zdarza się też tak, że z różnych przyczyn nie możemy spłacić zadłużenia w terminie, więc pożyczkodawcy wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów wprowadzili tzw. przedłużenie termin spłaty, które oczywiście kosztuje dodatkowo, a także naliczane są dodatkowe odsetki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz